Podłączenia urządzeń

Podłączenie płyty indukcyjnej, kuchenki czy piekarnika na pierwszy rzut oka może wydawać się prostą czynnością do wykonania samodzielnie, jednak może przysporzyć nam wielu kłopotów.

Urządzenia o dużej mocy – jak np. kuchenna płyta – oferują zazwyczaj kilka schematów podłączeń i ich wybór zależy od rodzaju doprowadzonej instalacji elektrycznej oraz od tego, jakie jeszcze urządzenia z niej korzystają i jak są podłączone.

Należy zwrócić uwagę np. na ilość doprowadzonych żył i ich przekrój, sposób wykonania połączeń i ich trwałość, czy też rodzaj i wielkość zastosowanego zabezpieczenia w tablicy bezpiecznikowej.

Sam fakt, że urządzenie zadziałało nie oznacza jeszcze, że jest dobrze i bezpiecznie podłączone.

Zbyt obciążone przewody o nieprawidłowym przekroju mogą nadmiernie się nagrzewać i uszkadzać, nieprawidłowo wykonane połączenia mogą iskrzyć, a źle dobrane zabezpieczenie nadprądowe może za często „wyskakiwać”.

Ponadto, większość kart gwarancyjnych bez pieczątki uprawnionego instalatora jest nieważna – krótko mówiąc, podłączając takie urządzenie samodzielnie – tracimy gwarancję.

Dlatego nie ryzykuj i zleć podłączenie uprawnionym fachowcom. Usługa nie trwa długo i nie zrujnuje naszego budżetu, a da pewność że urządzenie podłączone jest zgodnie ze sztuką – bezpiecznie dla użytkownika, instalacji i samego urządzenia – oraz, że gwarancja będzie respektowana. Oferujemy dogodne terminy – zachęcamy do kontaktu.